Pradedame „Žvelk giliau“ Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos įgyvendinimą!

Liepos 11, 2023

Šių metų balandžio mėn. MO muziejuje įvyko pirmeiji „Žvelk giliau“ Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos mokymai. Per keturias dienas ekspertai iš Jungtinės Karalystės apmokė 14 koordinatorių ir 28 ambasadorius iš visos Lietuvos, kurie jau netrukus pradės savo veiklą.

„Žvelk giliau“ Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva siekiama mažinti psichikos sveikatos stigmą mūsų visuomenėje. Psichikos sveikatos ambasadoriai – tai asmenys, kurie patys ar jų artimieji patyrė psichikos sveikatos sunkumų ar psichikos sveikatos elgesio sutrikimų, taip pat dėl šių patirčių susidūrė su stigmatizuojančiu elgesiu ir kurie nori dalintis šia savo patirtimi su kitais.

Psichikos sveikatos ambasadorių tikslas – savo patirties dalijimusi per socialinius ryšius bendruomenėje ar socialiniuose tinkluose keisti žmonių požiūrį į psichikos sveikatos sunkumus bei sutrikimus, skatinti pozityvias nuostatas ir elgesį juos patiriančių žmonių ar jų artimųjų atžvilgiu, mažinti mitus ir klaidingus įsitikinimus apie psichikos sveikatą. Dalyvavimas „Žvelk giliau“ Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvoje yra savanoriškas, o ambasadorių veiklą organizuoja apmokyti koordinatoriai.

„Žvelk giliau“ Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą koordinuoja Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos instituto Psichikos sveikatos centras.

2023 m. iniciatyvą įgyvendina 14 psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorių iš įvairių nevyriausybinių ir biudžetinių įstaigų, tai:

Žemaitijos psichinę negalią turinčių žmonių klubas „Telšių atjauta“

Nacionalinė Trečiojo amžiaus universitetų asociacija

VĮ Visuomenės ir verslo plėtros institutas

Nacionalinė Kūrybinių ir Kultūrinių Industrijų Asociacija

BĮ Respublikinis priklausomybės ligų centras

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Asociacija „Vilniaus Lietaus vaikai“

Kėdainių rajono Moterų krizių centras

Kauno miesto savivaldybės VSB

Vilniaus arkivyskupijos Caritas

Savižudybių prevencijos mokytojų asociacija

VšĮ Psichikos sveikatos perspektyvos

VšĮ „Mediapressa“