Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva

Apie iniciatyvą

Psichikos sveikatos ambasadorius – žmogus, kuris dalijasi savo patirtimi apie psichikos sveikatos sunkumus savo arba savo artimųjų gyvenime. Šie žmonės siekia keisti kitų požiūrį į psichikos sveikatos sutrikimus, skatinti pozityvias nuostatas ir elgesį juos patiriančių žmonių bei jų artimųjų atžvilgiu.

Susidūrę su sunkiais iššūkiais, tokiais kaip ligos, netektys, trauminės patirtys – dažnai galime jaustis vieniši ir nesuprasti. Dalijimasis savo patirtimi padeda suvokti, kad sunkiame gyvenimo etape nesame vieni, kuria bendrystę, artumą ir padeda išgyventi skaudžias patirtis sau bei tiems, kuriems tuo metu taip pat sunku.

Kalbėjimas apie psichikos sveikatos sunkumus įrodo, kad su jais susiduria įvairūs žmonės, nepaisant jų amžiaus, išsilavinimo ar statuso. Toks dalijimasis psichikos sveikatos ambasadoriui yra galimybė įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, būti išgirstam bei padėti kitiems geriau suprasti save. Tai didelis ir svarbus žingsnis prisidedant prie visuomenės požiūrio kaitos, diskriminacijos bei stigmos mažinimo.

Vizija

Lietuva – tai šalis, kur psichikos sveikatos patirtys yra girdimos ir vertinamos kaip svarbios.

Misija

Skatinti visuomenę atvirai kalbėtis apie psichikos sveikatą.

Tikslas

Įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų savo ar savo artimųjų gyvenime tapti psichikos sveikatos ambasadoriais ir dalintis patirtimi savo bendruomenėse.

Kas lydi ambasadorius?

Visos iniciatyvos metu ambasadoriai yra ne vieni, juos lydi ir prižiūri ambasadorių koordinatoriai. Šie žmonės užsiima ambasadorių paieška, mokymais, nuolatine komunikacija bei emocine pagalba. Koordinatoriai organizuoja su psichikos sveikata susijusius renginius, skatina iniciatyvas, padeda ambasadoriams įsitraukti į jau vykstančias veiklas. Be viso to, koordinatoriai užsiima iniciatyvos viešinimu bei atsako už administracinius jos klausimus.

Ambasadorių koordinatoriai taip pat:

Organizuoja įvairaus pobūdžio teminius renginius, kuriuose dalijamasi ambasadorių asmenine patirtimi.

Inicijuoja nuotolinius susitikimus bei tiesiogines transliacijas socialiniuose tinkluose.

Dalijasi savo išgyventa patirtimi socialinių tinklų įrašuose, tinklalaidėse, tinklaraščiuose, atsako į kylančius klausimus.

Dalyvauja radijo, pokalbių laidose, inicijuoja diskusijas mokyklose, universitetuose, darbovietėse ir privačiose erdvėse.

Kaip tapti
ambasadoriumi?

Šiuo metu atranka į psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą yra uždaryta. Sekite naujienas mūsų soc. tinklų paskyrose ir sužinokite apie sekantį atrankos etapą.

Iniciatyvos
koordinatoriai