Nuo ko pradėti. Viena vertus, kad galėtum praktikuoti dėkingumą, nieko nereikia – užtenka minutėlės tam, kad susimąstytum apie tai, už ką esi dėkingas. Kita vertus, savo minčių užsirašymas gali labai padėti užklupus niūriai nuotaikai – po mėnesio ar dviejų kasdienio dėkingumo praktikavimo galėsi skaityti savo įrašus ir mėgautis savo paties gyvenimo gražiausiais momentais.
Tiems, kurie brangina apčiuopiamą rašalo ant popieriaus pojūtį, užteks paprasto sąsiuvinio ar užrašinės, taip vadinamo „dėkingumo dienoraščio“. Skaitmeninių technologijų mėgėjams patiks tokios išmaniosios programėlės kaip „Presently“, „Reflectly“, „5 Minute Journal“ ar kitos. Kūrybiškoms sieloms gali patikti dėkingumo lenta savo kambaryje arba lipnūs lapeliai kitoje gerai matomoje vietoje namuose.
Bet galbūt jau apsišarvavęs sąsiuviniais, tušinukais, programėlėmis bei noru praktikuoti šį įprotį svarstai – „gerai, o tai apie ką man rašyti?“ Štai tau kelios užuominos:
- Ar šiandien pamatei arba išgirdai ką nors, kas tave pralinksmino?
- Gal kas nors netikėtai ištiesė tau pagalbos ranką?
- Kas visada tave prajuokina?
- Kokią vietą mėgsti aplankyti?
- Kas tave įkvepia?
- Kokie praeities prisiminimai kelia tau šypseną?
Šios praktikos grožis yra tai, kad kuo daugiau ieškai, tuo daugiau randi. Savaitė po savaitės, mėnuo po mėnesio, vis geriau suprasi, kad gyvenimas, net ir kasdieniškomis akimirkomis, kupinas nuoširdaus dėkingumo vertų dalykų ir įvykių.
Skaityk daugiau ČIA ir ČIA.